• KONKURS PLASTYCZNY – „Zapraszamy do Kolegiaty!”

•      Dnia 18 czerwca został rozstrzygnięty Konkurs plastyczny pt. "Zapraszamy do Kolegiaty". Konkurs był zorganizowany przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieliw Stargardzie oraz Parafię Rzymskokatolicką pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie, W Konkursie brały udział szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w Stargardzie.

Plakat konkursowy musiał zawierać element graficzny nawiązujący do Kolegiaty Mariackiej oraz hasło reklamowe w języku obcym.

W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyły ex aequo Aleksandra Gilewska z klasy ID i Anna Kurbanowa z klasy IA. W konkursie wzięły również udział: Joanna Machowiak z klasy IA i Karina Maślanka z klasy ID

GRATULUJEMY!

• SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS II

•           W dniu 3. czerwca odbył się II etap Szkolnego Konkursu Matematycznego dla klas drugich. Do zmagań przystąpiło 15 uczniów: 8 osób z klasy 2A oraz 7 osób z klasy 2CB.

Zakres materiału obejmował treści kształcenia z poziomu rozszerzonego. Uczniowie mieli do rozwiązania 4 zadania otwarte, za które łącznie było do zdobycia 20 pkt.

Zwycięstwo po dwóch etapach odniósł Maksym Borchardt z klasy 2A (łącznie za dwa etapy 28,5 pkt), srebrny medal należy się Tomaszowi Szczerbie z klasy 2CB (26,5 pkt), na podium stanęła również Julia Madalińska z klasy 2A (25 pkt).

Laureatom serdecznie gratulujemy!