• I ETAP SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO KLAS III

     •       W poniedziałek 27.11.2023 roku odbył się I etap Szkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III.

      Zakres materiału obejmował treści kształcenia z poziomu rozszerzonego. Uczniowie mieli do rozwiązania 10 zadań testowych wielokrotnego wyboru. Za każdą poprawną odpowiedź można było uzyskać 0,5 punktu i dodatkowo 0,5 punktu za poprawne wskazanie wszystkich odpowiedzi.  Uczestnicy konkursu zmierzyli się również z 2 zadaniami otwartymi, za które łącznie do zdobycia było 10 punktów. Maksymalnie można było uzyskać 30 punktów.

      Zdecydowane zwycięstwo odniósł Patryk Łodyga z klasy III A,

      II miejsce zajęli Zuzanna Susz i Oskar Wójcicki z klasy III A,

      III miejsce Igor Bielenny z klasy III CB.

       

      Do drugiego etapu zakwalifikowali się również:

      • Olszewski Piotr               kl. III CB
      • Pruński Olaf                     kl. III A
      • Barannyk Sofiia               kl. III CB
      • Dębrowska Zuzanna        kl. III A
      • Poniżnik Barbara             kl. III A
      • Haładyn Kinga                  kl. III A
      • Michalczuk Olivier           kl. III CB
      • Kuźmińska Weronika      kl. III CB
      • Kos Hanna                        kl. III A
      • Nykołajczuk Weronika     kl. III A
      • Chudzińska Joanna         kl. III A

      Drugi etap Szkolnego Konkursu Matematycznego odbędzie się w kwietniu 2024 roku.

      Wszystkim finalistom gratulujemy!

                    

     • Deutsch - Polnisches Jugendwerk, Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży

     • W dniach 23-27 października grupa waszych kolegów pod opieką p. Pągowskiej i p. Roszak pojechała na projekt do Niemiec do Elmshorn. 

       Nasza szkoła nawiązała współpracę z miastem partnerskim a konkretnie z Jugendhaus Kruckaupark. Cały projekt uzyskał dofinansowanie PNWM czyli Polsko niemieckiej Wymiany Młodzieży. 

       Wasi koledzy mieli okazję zobaczyć jak kartoflane ferie spędzają ich rówieśnicy w Niemczech, porozmawiać z nimi i spędzić trochę czasu pośród nich. W programie projektu były wspólne działania jak wycieczka do Hamburga i Muzeum Czekolady. Wspólne gry miejskie na terenie Elmshorn wizyty  w restauracjach, zajęcia plastyczne, gotowanie i jedzenie. Nasza grupa spotkała się również z burmistrzem miasta Elmshorn. Odwiedziliśmy Muzeum Przemysłu i Muzeum Stargardu. Mieliśmy okazje poznać funkcjonowanie szkoły sprzed wielu lat. W programie były również przyjemności jak gra w bilard czy tenisa stołowego. Mamy nadzieję, że wyjazd ten rozpocznie cykl spotkań miedzy naszym liceum a młodzieżą niemiecką. Zapraszamy was wszystkich do udziału w kolejnych projektach. A w załączeniu kilka zdjęć. 

      G. Pągowska 

     • Klasy III CB i II E w Londynie

     • W dniach od 8 do 13 października 2023r. klasy III CB i II E uczestniczyły w wycieczce rekreacyjno – turystycznej do Londynu.    

                  Głównym celem wyjazdu było poznanie kultury brytyjskiej oraz rozwijanie zdolności językowych uczniów w codziennych sytuacjach. W programie znalazło się również  zwiedzanie znanych zabytków oraz poznanie życia rodzin mieszkujących w Anglii.

       

     • LONDYN ZDOBYTY

     • W pierwszym tygodniu października klasy II A i II CB udały się na wycieczkę do Londynu.  Dni spędzone w tym fascynującym mieście minęły szybko, ale wrażenia na pewno zostaną w pamięci na długo.

     • Projekt MATURA

     • W dniu 14. września odbyła się uroczysta inauguracja projektu dedykowanego uczniom ostatnich klas szkół ponadpodstawowych - MATURA+. Spotkaliśmy się w auli prof. Skoczkowskiego ZUT z Zachodniopomorskim Kuratorem Oświaty, przedstawicielami Fundacji empiria i wiedza oraz panem Dariuszem Kulmą, który w okresie od października do maja dwa razy w tygodniu będzie prowadził zajęcia online dla maturzystów. Z naszej szkoły do programu przystąpiło 22 uczniów z klas 4d, 4e i 4f. Projekt MATURA+ pomoże im przygotować się do egzaminu dojrzałości z matematyki.   

     • DZIEŃ KROPKI

     • Piętnastego września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Prof. Stankiewicz z klasą 3C na matematyce kodowała alfabetem Braille’a. Uczniowie zapoznali się z systemem pisma punktowego, każdy zapisał swoje imię i nazwisko, a następnie w parach rozszyfrowywali różne zapisy. 

     • "Sprzątanie Świata - Polska 2023" w I LO

     •  Dnia 15 września 2023 roku odbyła się w naszej szkole, już 30 akcja "Sprzątanie Świata - Polska 2023" koordynowana przez Zarząd Usług Komunalnych w Stargardzie. 

      W akcji wzięła udział młodzież klas: 2E i 3D pod opieką nauczycieli: Jolanty Wegner, Pawła Fijałkowskiego i Iwony Szwajlik.  

      Celem akcji było zachęcanie do podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów, będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji nie będziemy zaśmiecać i niszczyć środowiska. 

      W przyjaznej atmosferze zebrano i posegregowano kilka worków odpadów. 

       

     • Deutsch-Polnisches Jugendwerk Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

     • Witajcie drodzy uczniowie.

      W tym roku udało nam się wziąć udział w programie PNWM (POLSKO NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY).

       Zapraszam was do zgłaszania się na wyjazd do Elmshorn w okolicach Hamburga.

       Jeśli jesteście otwarci na poznanie innej kultury, zawieranie nowych znajomości zapraszam. Szczególnie gorąco zapraszam uczniów klas drugich i pierwszych. Do projektu zakwalifikowanych zostanie 10 osób na podstawie kwestionariusza, który można będzie dostać u waszych nauczycieli języka niemieckiego.

      Zgłaszać się należy bezpośrednio do p. Gabrieli Pągowskiej.

      W przypadku dużej liczby zgłoszeń odbędzie się dodatkowy test kwalifikacyjny, ale nie trzeba biegle mówić po niemiecku. Chodzi bardziej o otwarty i ciekawy umysł.

      Termin składnia zgłoszeń 12.09. Termin ewentualnego testu podam do 12.09.

      KOSZT:

      Projekt podlega dofinansowaniu, więc wyjazd od 22-28 października kosztował was będzie wstępnie jedynie 900 zł plus kieszonkowe w Euro. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem być może część tej kwoty wróci do was po zakończeniu i rozliczeniu projektu.

      Zakwaterowanie: Jedziemy do Młodzieżowego Domu Kultury Kruckaupark w Elmshorn, będziemy tam spać, jeść, gotować i poznawać nowych ludzi. Nie jest to hotel. Trzeba mieć własne ręczniki suszarki itp. Spać będziecie na materacach lub łóżkach rozkładanych. Do dyspozycji będzie kuchnia, sala gimnastyczna, być może bilard i sprzęt sportowy. Byłam tam już wiele razy zachęcam. To wspaniała okazja do poznania waszych rówieśników z Niemiec i pozbycia się stereotypowego myślenia. Jedziemy autobusem liniowym sieci SINDBAD. Trzeba posiadać ważny dokument tożsamości. W cenie program, transport, ubezpieczenie.

      Program wyjazdu:

      Wyjazd w nocy z 22 na 23 października

      23. 10 – zakwaterowanie, poznanie niemieckiej grupy, wspólne śniadanie, poznanie miasta pod kierunkiem niemieckich kolegów, kręgle, wspólne gotowanie i kolacja

      24.10 – spotkanie grup z burmistrzem Elmshorn, wspólne zakupy i obiad w restauracji, oficjalne zdjęcia do mediów, wspólna gra miejska, grill w Jugendhaus Kruckaupark

      25.10 – Wspólna Wycieczka pociągiem do Hamburga, zwiedzanie miasta, wspólny posiłek w restauracji, zakupy, przejażdżka autobusem turystycznym, wspólne zdjęcia w centrum miasta, powrót do Jugendhaus

      26. 10 – zwiedzanie muzeum Stargardu w Elmshorn, wspólna wizyta w centrum młodzieżowym Barmstedt – gry i zabawy integracyjne, sport, po powrocie wspólny grill na terenie Jugendhaus Kruckaupark

      27.10 – wspólne śniadanie, wycieczka obu grup na basen Nordestedt koło Hamburga, obiad na miejscu, Powrót pożegnanie, kolacja, powrót grupy do Stargardu.

      28.10 – Rano w bardzo wczesnych godzinach powrót do Stargardu

      Plan wyjazdu może ulec modyfikacjom ze względu na wasz wkład w tworzenie tego programu. Z osobami zakwalifikowanymi  odbędzie się spotkanie organizacyjne w umówionym terminie.

       

       

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

     • 04.09.2023 r.,/poniedziałek/   rozpoczęcie roku szkolnego  na boisku szkolnym,

      • godz. 900     klasy  I  i  II,
      • godz. 1000 klasy III  i  IV. 

              W razie złej pogody zapraszamy klasy I do auli, pozostałe klasy do  sal lekcyjnych na spotkania  z wychowawcami.

     • Klasy II CB i I E w Kołobrzegu

     •           W dniach od 29 do 31 maja 2023r. klasa II CB uczestniczyła w wycieczce rekreacyjno – turystycznej, a 22 – 24 maja 2023r. klasa I E integrowała się w Kołobrzegu. Pogoda dopisała, więc wszyscy mogli w pełni korzystać z uroków kurortu: spacer po promenadzie i na molo, podziwianie krajobrazu z latarni morskiej oraz wspólne zdjęcie przy Pomniku Zaślubin Polski z Morzem – to tylko niektóre atrakcje.

     • Współpraca naszej szkoły z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie

     • Program CYBER.MIL z klasą powstał, aby wesprzeć obronność kraju poprzez kształcenie profesjonalnych kadr w obszarze bezpieczeństwa informatycznego i teleinformatycznego na potrzeby jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej.

      Porozumienie w imieniu Wojskowa Akademia Techniczna (WAT) podpisała 30 maja 2023 r. prorektor ds. studenckich dr hab. Monika Szyłkowska, prof. WAT, a w imieniu I Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie Ada Pasikiewicz - pedagog szkolny.

      W ramach współpracy WAT deklaruje:

      *objęcie Liceum patronatem naukowym

      *prowadzenie przez nauczycieli akademickich zajęć pokazowych

      *współpracę z nauczycielami ILO

      *współorganizowanie konkursów i imprez o charakterze popularno-naukowym

      *współorganizowanie imprez sportowo-rekreacyjnych i turystycznych oraz spotkań kulturalno-historycznych

      Przypominamy, że trwa rekrutacja do klasy pierwszej o profilu CYBERBEZPIECZEŃSTWO w roku szkolnym 2023/2024.

     • Wycieczka szkolna do Centrum Symulacji Medycznej PUM w Szczecinie

     • W czwartek 26 maja 2023, odbyła się wycieczka szkolna do Centrum Symulacji Medycznej PUM w Szczecinie. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 2c oraz 1d. Celem wycieczki było zapoznanie się z uczelnią „od środka”, a zwłaszcza rożnego rodzaju aparaturami, na których szkolą się studenci. Mieliśmy okazję zaobserwować jak działają i stwierdzić jak duże dają możliwości. Ostatnim punktem naszego wyjazdu była praktyczna nauka udzielania pierwszej pomocy na wysoko wyspecjalizowanych fantomach.

     • SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS I

     •     Dnia 15 maja odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I.
      Do konkursu przystąpiło 9 najlepszych uczniów po pierwszym etapie: 6 osób z klasy IA, 2 osoby z klasy ICB oraz jedna osoba z klasy ID.
      Zakres materiału obejmował treści kształcenia z poziomu rozszerzonego. Uczniowie mieli do rozwiązania 10 zadań testowych wielokrotnego wyboru. Za każdą poprawną odpowiedź można było uzyskać 0,5 pkt. i dodatkowo 0,5 pkt. za poprawne wskazanie wszystkich odpowiedzi. Uczniowie zmierzyli się również z 3 zadaniami otwartymi. Za zadania otwarte łącznie do zdobycia było 10 pkt. Maksymalnie można było uzyskać 30 punktów.
      Wynik po dwóch etapach jest zaskakujący i niespotykany.

      Dwoje uczniów zdobyło dokładnie taką samą sumę punktów - 42,5 i zajmują ex aequo pierwsze miejsce:


      Daniela Swat z klasy ICB oraz Tomasz Szczerba również z klasy ICB.
      II miejsce dla Piotra Kucharskiego z klasy IA (suma punktów 39)
      III miejsce zdobył Mikołaj Krzemiński z klasy IA (suma punktów 38)


      Laureatom serdecznie gratulujemy!

       

     • SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS II

     •               W dniu 15.05.2023r. odbył się II etap Szkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas II naszej szkoły.

                    Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z klas drugich zakwalifikowanych po I etapie: 2 osoby z klasy II A, 5 osób z klasy II B oraz 7 z klasy II CB.

                    Zakres materiału obejmował treści kształcenia z poziomu rozszerzonego. Uczniowie mieli do rozwiązania 10 zadań testowych wielokrotnego wyboru. Za każdą poprawną odpowiedź można było uzyskać 0,5 pkt. i dodatkowo 0,5 pkt. za poprawne wskazanie wszystkich odpowiedzi. Uczniowie zmierzyli się również z 3 zadaniami otwartymi. Za zadania otwarte łącznie do zdobycia było 15 pkt. Maksymalnie można było uzyskać 35 punktów.

            Zdecydowane zwycięstwo po dwóch etapach odniósł

      Piotr Olszewski z klasy II CB, który uzyskał łącznie 49 pkt. (po I etapie 24,5 pkt.),

      II miejsce zajęła Barbara Poniżnik z klasy II A zdobywając 42,5 pkt. (po I etapie 20,0 pkt.),

      a III miejsce zajęła Sofiia Barannyk  również z klasy II CB z 39 pkt. (po I etapie 18,0 pkt.).

      Laureatom serdecznie gratulujemy!

     • LXV Międzyszkolny Turniej Fizyczny.

     • Dnia 11 marca 2023 r., odbył się LXV Międzyszkolny Turniej Fizyczny.

      Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IV A:

       Aleksandra Tomicz,

      Kacper Krzynowek,

      Jędrzej Matkowski.

      Drużyna zdobyła IV miejsce

      Wyróżniające wyniki uzyskali

      Aleksandra Tomicz - IV m,

      Jędrzej Matkowski - V m.

      Gratulujemy i życzymy zawodnikom dalszych sukcesów!

      Uczniów przygotowała Pani mgr  Halina Baraniak

     • Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie

     • Uczeń klasy IV E Jakub Skibiński zajął II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawie. Nagrodą za zajęcie drugiego miejsca jest indeks na Wydziały Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Wyborem naszego ucznia jest Uniwersytet Jagielloński.

      Jakubowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

     • Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych.

     •        Na stadionie lekkoatletycznym OSiR w Gryfinie, 19 kwietnia 2023r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych Dziewcząt w ramach Licealiady. Dziewczęta rywalizowały na dystansie ok. 1000 m..

      W klasyfikacji końcowej reprezentacja naszej szkoły w rywalizacji dziewcząt uplasowała się na drugim miejscu  ulegając jedynie biegaczkom z I LO w Gryfinie. Za naszymi dziewczynami zostało sklasyfikowanych jedenaście innych szkół z całego województwa.

      GRATULUJEMY !!!

      Skład naszej reprezentacji:                                                                    

      1. Krzysiek Marcela 1b                                                    

      2. Białek Weronika 3b                                                     

      3. Świerczyńska Alicja 2b                                                   

      4. Szlanderbach Dominika 1d                                            

      5. Soczewska Adela 1e                                                

      6. Iwańkowicz Lidia 3c

      Opiekunowie : P. Januchowska Mieczysława i P. Wróblewicz Jerzy

           

     • Jubileuszowy X Stargardzki Polonez Maturzystów

     •        W piątek 14 kwietnia 2023r. odbyła się X – jubileuszowa edycja Poloneza Maturzystów na Rynku Staromiejskim w Stargardzie. Historyczny korowód utworzyli uczniowie  ze szkół ponadpodstawowych Powiatu Stargardzkiego w towarzystwie przedszkolaków z Przedszkola Nr 2 Mali Artyści. Cel był jeden – wspólne podtrzymanie tradycji i odtańczenie polskiego tańca narodowego.

              Mimo niesprzyjającej aurze młodzież naszej szkoły zaprezentowała się z wielkim kunsztem.  

      Układ taneczny przygotowała pani profesor Anna Kowalczyk.  

      .                                                                                                                       

       

     • Udane biegi przełajowe

     •        Na stadionie lekkoatletycznym im. dr Jerzego Cieśli w Stargardzie, 14 kwietnia 2023r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców w ramach Licealiady. Dziewczęta rywalizowały na dystansie ok. 1500 m., a chłopcy na dystansie ok. 2500 m.

      W klasyfikacji końcowej reprezentacja naszej szkoły w rywalizacji dziewcząt  zdecydowanie uplasowała się na pierwszym miejscu  i wywalczyła awans do Finału Wojewódzkiego.  Reprezentacja chłopców zajęła III miejsce.

      Skład naszej reprezentacji.

      Dziewczęta :                                                                        Chłopcy :

      1. Krzysiek Marcela 1b                                                     1. Kober Mikołaj 3b

      2. Białek Weronika 3b                                                      2. Cieplak Adam 3b

      3. Świerczyńska Alicja 2b                                                3. Bartoszewski Krystian 2e

      4. Szlanderbach Dominika 1d                                          4. Rzesiowski Wojciech 2c

      5. Soczewska Adela 1e                                                

      6. Iwańkowicz Lidia 3c

 • Galeria zdjęć

   brak danych