• Wykaz klas w roku szkolnym 2021/2022

im. Adama Mickiewicza

w Stargardzie

Rok szkolny 2021/2022

Ogłaszamy nabór do klas pierwszych o kierunkach:

I CB– Cyberbezpieczeństwo

przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka, informatyka, język angielski.

Przedmioty punktowane (świadectwo):  język angielski, matematyka, informatyka, fizyka

Klasa będzie, jako jedyna w województwie, realizowała program eksperymentalny „CYBER.MIL z klasą”. Program ten jest opracowany przez Wojskową Akademię Techniczną i ma poszerzyć kompetencje uczniów liceum o treści z zakresu min. kryptologii, bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, technik webowych i mobilnych, programowania. Absolwenci tej klasy otrzymają preferencyjne punkty w rekrutacji na wojskowe kierunki informatyczne WAT.

Absolwenci tego kierunku mogą też wybrać kierunki na uczelniach  cywilnych takie jak: robotyka, informatyka, matematyka stosowana, bezpieczeństwo wewnętrzne, sieci teleinformatyczne.

Klasa będzie liczyć maksymalnie 15 uczniów.

I A – Matematyczno-fizyczny
          przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka, fizyka, język obcy.

Przedmioty punktowane (świadectwo):  język polski, matematyka, fizyka, język obcy.

Absolwenci tego profilu najczęściej wybierali następujące kierunki studiów:

- robotyka, mechatronika, energetyka, architektura, budownictwo, nawigacja, geodezja.

I B – Matematyczno-geograficzny
          przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka, geografia język obcy.

Przedmioty punktowane (świadectwo):  język polski, matematyka, geografia, język obcy.

Absolwenci tego profilu najczęściej wybierali następujące kierunki studiów:

- ekonomia, finanse i rachunkowość, stosunki gospodarcze, nawigacja okrętowa, zarządzanie, oceanotechnika.

I C – Medyczny 1
          przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia i język angielski ((w klasie tej drugim językiem obcym jest język niemiecki realizowany w zakresie podstawowym).

Przedmioty punktowane (świadectwo):  język polski, matematyka, biologia, chemia.

Absolwenci tego profilu najczęściej wybierali następujące kierunki studiów:

- medycyna, stomatologia, pielęgniarstwo, ratownictwo, biotechnologia, inżynieria biomedyczna, ratownictwo.

I D – Medyczny 2
          przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia i język niemiecki (w klasie tej drugim językiem obcym jest język angielski realizowany w zakresie podstawowym).

Przedmioty punktowane (świadectwo): język polski, matematyka, biologia, chemia.

I E – Społeczno-prawny
          przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język angielski, historia i wiedza o społeczeństwie (w klasie tej drugim językiem obcym jest język niemiecki realizowany w zakresie podstawowym).

Przedmioty punktowane (świadectwo):  język polski, matematyka, historia, wiedza o społeczeństwie.

Absolwenci tego profilu najczęściej wybierali następujące kierunki studiów:

- prawo, administracja,  stosunki międzynarodowe, politologia, historia, archeologia.

I F – Psychologiczno-pedagogiczny
          przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język polski, biologia
          i język obcy
          .

Przedmioty punktowane (świadectwo):  język polski, matematyka, biologia, język obcy.

Absolwenci tego profilu najczęściej wybierali następujące kierunki studiów:

- psychologia, pedagogika, filologie np. polska, angielska, germańska, biologia, ochrona środowiska

• I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Stargardzie, ul. Staszica 2
      • liceum_szkola@poczta.onet.pl