• IX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Historycznej

•            Filip Mamoń uczeń klasy 2F wziął udział w zawodach okręgowych IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Historycznej i uzyskał status laureata, kwalifikując się do etapu centralnego.

Filip przygotowywał się pod kierunkiem prof. Danuty Albrewczyńskiej.

• 50 edycja Olimpiady Geograficznej w Zielonej Górze

•            W dniach 10-11 lutego 2024 r. dwoje uczniów naszego liceum, Agata Łapińska (klasa 3b) oraz Paweł Lichota (klasa 4b), wzięło udział w jubileuszowej 50 edycji Olimpiady Geograficznej w stopniu okręgowym, która odbywała się w Zielonej Górze.

W sobotę odbyły się trzy podejścia (testy) pisemne, w których nasi reprezentanci zdobyli wysokie wyniki. W godzinach wieczornych komisja ogłosiła nazwiska osób zakwalifikowanych do etapu niedzielnego do którego udało się dostać Pawłowi.

Druga część Olimpiady składała się z quizu multimedialnego oraz odpowiedzi ustnej przed widownią i jury. Paweł w quizie otrzymał wysokie miejsce, a odpowiedzią ustną zagwarantował sobie komplet punktów. Uczeń miał za zadanie w 5-minutowym wystąpieniu przedstawić temat związany z wpływem środowiska przyrodniczego na życie i działalność gospodarczą człowieka w regionie południka 90°E. Po zakończeniu zmagań nadeszła pora na wyniki.

Paweł Lichota zajął w klasyfikacji generalnej 9 miejsce na 92. uczestników. Udział w Olimpiadzie był owiany atmosferą przyjacielskich zmagań, zostały zawiązane nowe znajomości i odnowione te sprzed roku. Uczniów do zawodów przygotowywała mgr Agnieszka Pałczyńska. Zielona Góra po raz kolejny okazała się niezwykle przyjaznym miastem, z którym z pewnością uczniowie wiązać będą wspaniałe wspomnienia!

Gratulujemy Agacie i Pawłowi tych sukcesów oraz trzymamy kciuki za następne!