• Finalista L Olimpiady Geograficznej

•             Paweł Lichota z klasy 4b został finalistą L Olimpiady Geograficznej, która odbywała się w dniach 18-21 kwietnia 2024 r. w Łodzi. Uczniowie zmagali się z zadaniami z zakresu geografii fizycznej, społeczno – ekonomicznej oraz regionalnej.

W trakcie zawodów nie zabrakło wyzwań terenowych. Uczestnicy olimpiady analizowali obszar w okolicy ulicy Piotrkowskiej, odbyli wycieczkę do EC1 Łódź – Miasto Kultury oraz zwiedzili kopalnię węgla brunatnego, elektrownię, a także spotkali się  z przedstawicielem gminy Kleszczów.

Tytuł finalisty Olimpiady Geograficznej zwalnia  z egzaminu maturalnego z geografii, a w procesie rekrutacji na wiele różnych uczelni przysługują  szczególne uprawnienia - większe szanse przyjęcia na wymarzone, nie tylko geograficzne, studia!

Pawłowi gratulujemy!

Opiekun: Agnieszka Pałczyńska.

• Jubileuszowy XI Stargardzki Polonez Maturzystów

•        W piątek 19 kwietnia 2024 r. stargardzcy maturzyści zgodnie z tradycją spotkali się na Rynku Staromiejskim, gdzie już po raz XI zatańczyli Poloneza. Cel był jeden – wspólne podtrzymanie tradycji i odtańczenie polskiego tańca narodowego.

Mimo niesprzyjającej aury młodzież naszej szkoły zaprezentowała się z wielkim kunsztem.

Układ taneczny przygotowała pani profesor Mieczysława Januchowska.

• Zwycięstwo dziewcząt w Drużynowych Biegach Przełajowych,

•   Na stadionie lekkoatletycznym im. dr Jerzego Cieśli w Stargardzie, 9 kwietnia 2024 r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców w ramach Licealiady. Dziewczęta rywalizowały na dystansie ok. 1000 m., a chłopcy na dystansie ok. 1500 m.

W klasyfikacji końcowej reprezentacja Naszej Szkoły w kategorii dziewcząt zajęła I miejsce, a chłopcy uplasowali się na IV pozycji.

Skład zwycięskiej ekipy :

1. Świerczyńska  Alicja  3b , I miejsce indywidualnie ;
            2. Białek  Weronika  4b , II miejsce indywidualnie ;
            3. Szlanderbach Dominika  2d , III miejsce indywidualnie ;
            4. Kozłowska  Weronika  1c ;
            5. Słojkowska  Zuzanna  2e ;
            6. Iwańkowicz  Lidia  4c .

GRATULUJEMY!

Opiekunowie : Mieczysława Januchowska i Jerzy Wróblewicz

• XIX Powiatowy Konkurs Matematyczny

• W Zespole Szkół Nr 1 w Stargardzie, 5 kwietnia 2024 roku odbył się XIX Powiatowy Konkurs Matematyczny.

W klasyfikacji końcowej drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce.

Szkołę reprezentowali uczniowie:

1. Różycka Paulina kl. IV A
            2. Nowak Daria kl. IV A
            3. Białek Weronika kl. IV B
            4. Olszewski Adam kl. IV C
            5. Kumanowicz Gracjan kl. IV B

Gratulujemy i życzymy zawodnikom dalszych sukcesów!

• Klasy II E i II G w Plastinarium

•          Dnia 27 marca 2024 r. klasy II E i II G uczestniczyły w wycieczce do Gubina.

Uczniowie  udali się na dydaktyczną wędrówkę po Plastinarium, czyli jedynym w swoim rodzaju obiekcie na skalę światową, gdzie poznaje się na własne oczy anatomię ludzką i zwierzęcą oraz proces plastynacji i techniki preparacji.