• Wycieczka szkolna do Centrum Symulacji Medycznej PUM w Szczecinie

• W czwartek 26 maja 2023, odbyła się wycieczka szkolna do Centrum Symulacji Medycznej PUM w Szczecinie. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 2c oraz 1d. Celem wycieczki było zapoznanie się z uczelnią „od środka”, a zwłaszcza rożnego rodzaju aparaturami, na których szkolą się studenci. Mieliśmy okazję zaobserwować jak działają i stwierdzić jak duże dają możliwości. Ostatnim punktem naszego wyjazdu była praktyczna nauka udzielania pierwszej pomocy na wysoko wyspecjalizowanych fantomach.

• SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS I

•     Dnia 15 maja odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I.
            Do konkursu przystąpiło 9 najlepszych uczniów po pierwszym etapie: 6 osób z klasy IA, 2 osoby z klasy ICB oraz jedna osoba z klasy ID.
            Zakres materiału obejmował treści kształcenia z poziomu rozszerzonego. Uczniowie mieli do rozwiązania 10 zadań testowych wielokrotnego wyboru. Za każdą poprawną odpowiedź można było uzyskać 0,5 pkt. i dodatkowo 0,5 pkt. za poprawne wskazanie wszystkich odpowiedzi. Uczniowie zmierzyli się również z 3 zadaniami otwartymi. Za zadania otwarte łącznie do zdobycia było 10 pkt. Maksymalnie można było uzyskać 30 punktów.
            Wynik po dwóch etapach jest zaskakujący i niespotykany.

Dwoje uczniów zdobyło dokładnie taką samą sumę punktów - 42,5 i zajmują ex aequo pierwsze miejsce:

Daniela Swat z klasy ICB oraz Tomasz Szczerba również z klasy ICB.
            II miejsce dla Piotra Kucharskiego z klasy IA (suma punktów 39)
            III miejsce zdobył Mikołaj Krzemiński z klasy IA (suma punktów 38)

Laureatom serdecznie gratulujemy!

• SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS II

•               W dniu 15.05.2023r. odbył się II etap Szkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas II naszej szkoły.

Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z klas drugich zakwalifikowanych po I etapie: 2 osoby z klasy II A, 5 osób z klasy II B oraz 7 z klasy II CB.

Zakres materiału obejmował treści kształcenia z poziomu rozszerzonego. Uczniowie mieli do rozwiązania 10 zadań testowych wielokrotnego wyboru. Za każdą poprawną odpowiedź można było uzyskać 0,5 pkt. i dodatkowo 0,5 pkt. za poprawne wskazanie wszystkich odpowiedzi. Uczniowie zmierzyli się również z 3 zadaniami otwartymi. Za zadania otwarte łącznie do zdobycia było 15 pkt. Maksymalnie można było uzyskać 35 punktów.

Zdecydowane zwycięstwo po dwóch etapach odniósł

Piotr Olszewski z klasy II CB, który uzyskał łącznie 49 pkt. (po I etapie 24,5 pkt.),

II miejsce zajęła Barbara Poniżnik z klasy II A zdobywając 42,5 pkt. (po I etapie 20,0 pkt.),

a III miejsce zajęła Sofiia Barannyk  również z klasy II CB z 39 pkt. (po I etapie 18,0 pkt.).

Laureatom serdecznie gratulujemy!