• Porozumienie z Politechniką Morską

• I Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie oraz Politechnika Morska w Szczecinie podpisały list intencyjny dotyczący współpracy między naszymi placówkami.

Czternastego grudnia w Sali Tradycji Politechniki Morskiej, JM Rektor PM Wojciech Ślączka i Dyrektor Andrzej Albrewczyński złożyli podpisy na dokumencie, kierując się troską o wysoki poziom kształcenia młodzieży oraz dbałością o korzystne warunki dla rozwoju szkolnictwa.

W spotkaniu brali również udział:

Prorektor PM ds.Kształcenia Grzegorz Stępień

Dyrektor Działu Promocji PM Anna Zengota

Pedagog szkolny I LO Ada Pasikiewicz

• Klasa IV e z wizytą w Sądzie Rejonowym.

• Dnia 8 grudnia klasa 4 e odwiedziła Sąd Rejonowy w Stargardzie. Uczniowie wysłuchali wykładu pani Prezes Sądu Rejonowego w Stargardzie Kamili Klimczak oraz mieli możliwość obserwowania rozpraw sądowych. Wizyta odbyła się w ramach zajęć z doradztwa zawodowego.

Pani Prezes bardzo serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawy wykład.

• Konkurs czytelniczy

• W dniu 6 grudnia odbył się w bibliotece szkolnej konkurs "Kultura języka na wesoło". Wzięły w nim udział uczennice z Klubu Sympatyków Biblioteki, z klas I. Zwyciężyła Marcelina Kazimierska z klasy I A zdobywając najwyższą ilość punktów. Zwyciężczyni otrzymała nagrodę książkową a pozostałe uczestniczki Hanna Leyk, Nadia Łaniec i Kornelia Bożacka nagrody pocieszenia.

Dziękujemy za udział !

• Konkurs matematyczny - I etap

• Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak. / Jean Fabre /

Dnia 30. listopada odbył się pierwszy etap szkolnego konkursu matematycznego, który wyłonił wspaniałych ogrodników. Dzięki Wam matematyczny kwiat wypuścił już pączki, a czy zakwitnie dowiemy się po drugim etapie konkursu, który odbędzie się wiosną. Do drugiego etapu zapraszamy:
            Danielę Swat
            Tomasza Szczerbę
            Mikołaja Krzemińskiego
            Oliwiera Grabowskiego
            Julię Madalińską
            Kasię Pągowską
            Maksyma Borchardta
            Michała Skwarzyńskiego
            oraz jedną osobę, która nie podpisała swojej pracy (proszę zgłosić się do prof. Stankiewicz)

• Klasy II CB i I E w Berlinie

• Dnia 2 grudnia 2022r. klasy II CB i I E uczestniczyły w wycieczce do Berlina.

Uczniowie zwiedzili Reichstag i Muzeum Historii Techniki oraz poznali kulturę oraz zwyczaje świąteczne Niemców, biorąc udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym.

W programie znalazł się również spacer Aleją pod Lipami,  Plac Aleksandra oraz Brama Brandenburska.