• XXVI Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2024

•      W XXVI Rankingu Perspektyw w roku 2024 nasze Liceum zajęło 451 miejsce w Polsce a 12 w województwie zachodniopomorskim.

OTRZYMALIŚMY SREBRNĄ TARCZĘ

Finał rankingu Perspektyw jest corocznie nieformalnym świętem polskiej edukacji, a pozycja w nim niezależnym, zewnętrznym podsumowaniem wysiłku nauczycieli i uczniów.

Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking „Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Kryteria Rankingu Liceów 2024 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%).