• WYNIKI FINAŁU TURNIEJU MASZYN WODNYCH

•        Dnia 8.12. w Warszawie uczennice klasy 1C - Julia Kaźmierczak oraz 1CB - Julia Trzeciak reprezentowały szkołę w międzynarodowym finale Turnieju Maszyn Wodnych organizowanym przez PGE. Dziewczyny startowały w kategorii „wydajność” szkół ponadpodstawowych. Poprawiły swój wynik z eliminacji wojewódzkich i stanęły na podium, zostawiając za sobą blisko 20 drużyn.

Wielkie gratulacje należą się zarówno im jak i Panu Marcinowi Żółwińskiemu z SP1, pod którego okiem została przygotowana maszyna w ramach projektu „Laboratorium przyszłości”.

• SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS I

•             Dnia 27 listopada 2023 r. odbył się pierwszy etap Szkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I.

Uczniowie mieli do rozwiązania 10 zadań testowych wielokrotnego wyboru. Za każdą poprawną odpowiedź można było uzyskać 0,5 pkt. i dodatkowo 0,5 pkt. za poprawne wskazanie wszystkich odpowiedzi. Uczniowie zmierzyli się również z 3 zadaniami otwartymi. Za zadania otwarte łącznie do zdobycia było 15 pkt. Maksymalnie można było uzyskać 30 punktów.

Zwycięzcą I etapu został               Doszczeczko Antek z klasy 1A uzyskując 20 pkt.,

II miejsce zajął                              Maślanka Igor z klasy 1 CB, uzyskując 17 pkt.,

natomiast III miejsce                     Nizińska Alicja z klasy 1D

oraz Chorągiewicz Michał z klasy I B

uzyskując 15,5 pkt.,

Ponadto do drugiego etapu, który odbędzie się na wiosnę, zakwalifikowali się:

Nawrocka Natalia      1B

Kazimierski Karol      1A

Wilk Igor                    1A

Ogorzałek Juliusz      1A

Hołub Gabriela          1CB

Urban Mateusz          1D

Remiśko Patryk         1A

Korzeniewski Julian  1CB

Iwańkowicz Ula         1D

Białek Emilia              1B

Starczyk Miłosz         1CB

Laureatom i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy!

• I etap Szkolnego Konkursu Matematycznego

•    Pierwszego grudnia odbył się I etap szkolnego konkursu matematycznego dla klas drugich. Wzięło w nim udział 16. uczniów z klas IIA i IICB. Uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru, za który mogli otrzymać 20 pkt oraz trzy zadania otwarte, za które zdobyć mogli 10 pkt.

Najlepiej poradził sobie Maksym Borchardt z klasy IIA, uzyskując 19,5 pkt. II miejsce dla Tomasza Szczerby z klasy IICB z wynikiem 18,5 pkt; trzecia była Daniela Swat, również z klasy IICB, która uzyskała 18 pkt. Świetnie poradzili sobie również Julia Madalińska i Piotr Kucharski z klasy IIA.

Wszystkich uczestników zapraszamy do etapu drugiego.

M. Stankiewicz

• Klasy III CB i II E w Berlinie

• Dnia 1 grudnia 2023 r. klasy III CB i II E uczestniczyły w wycieczce do Berlina.

Uczniowie panoramicznie zwiedzili stolicę Niemiec oraz poznali kulturę i zwyczaje świąteczne naszych zachodnich sąsiadów, biorąc udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym.

W programie znalazły się również dodatkowe atrakcje. Klasa III CB udała się na wieżę telewizyjną Berliner Fernsehturm, natomiast pozostali odwiedzili muzeum Historii Medycyny of the Charite’.

• Turniej Maszyn Wodnych w Szczecinie

• Dwudziestego piątego listopada 2023 r.  w Szczecinie odbyły się eliminacje wojewódzkie w Turnieju Maszyn Wodnych organizowanym przez PGE. Uczennice naszej szkoły: Julia Kaźmierczak z klasy I C i Julia Trzeciak z klasy I CB wygrały w kategorii „wydajność” konkurs dla szkół ponadpodstawowych.

Ósmego grudnia nasze uczennice czeka finał w Warszawie. Dziewczyny nie pierwszy raz brały udział w turnieju i mają już naprawdę duże doświadczenie. Swoją maszynę zbudowały pod okiem pana Marcina Żółwińskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Stargardzie.

Całej trójce serdecznie gratulujemy !