• Program CYBER.MIL z KLASĄ

• Klasa Cyberbezpieczeństwa
          • Klasa CYBERBEZPIECZEŃSTAWA – I CB

• – unikalny profil,
            • – jedyna taka klasa w województwie,
            • – tylko 15 uczniów
            • – bądź wśród najlepszych

„Program CYBER.MIL z klasą”

UWAGA, ÓSMOKLASISTO! Jeśli już teraz wiesz, że stać Cię na więcej, a zwyczajna nauka nie rozwinie Twojego potencjału, może warto pomyśleć o szkole ponadpodstawowej i klasie o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”?

CYBER.MIL z klasą - inwestycja w swoją przyszłość

Zapewne jesteś uważnym obserwatorem i widzisz, że rozwój i technika pędzą w zastraszającym tempie. Ale żeby za kilka lat zaistnieć na rynku pracy jako dobry specjalista, działanie musisz podjąć już dziś. Jednym z takich rozwiązań, który może otworzyć przed Tobą okno na świat, jest nauka w szkole średniej, w klasie objętej „Programem CYBER.MIL z klasą”.

W trakcie nauki oprócz informatyki na bardzo wysokim poziomie, będziesz uczył się również ciekawych przedmiotów takich jak kryptografia, algorytmika, cyberbezpieczeństwo, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji. Sam dobrze wiesz, jak ważne są nowoczesne technologie i bezpieczeństwo. Nauka tych przedmiotów spowoduje, że zdobędziesz wiedzę i kompetencje z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.

Nie tylko w szkole

„Program CYBER_MIL z klasą” to innowacja. Dlatego jako uczeń będziesz uczestniczyć przede wszystkim w praktycznych zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. Skorzystasz z możliwości obserwacji pracy profesjonalnych jednostek Ministerstwa Obrony Narodowej, różnych instytutów naukowych oraz firm z branży cyberbezpieczeństwa.

Co później?

Nauka w CYBER.MIL z klasą to bilet wstępu na praktycznie każdą prestiżową uczelnię. Jeśli wybierzesz uczelnię wojskową lub cywilną, będzie Ci dużo łatwiej przyswoić zagadnienia z programu studiów, bo będziesz już miał solidne fundamenty. To, jakie studia wybierzesz, będzie jednak tylko i wyłącznie Twoją decyzją.

Tylko szesnaście szkół realizujących „Program CYBER.MIL z klasą” są objęte bezpośrednim wsparciem MON. Oprócz wsparcia finansowego do ich dyspozycji pozostają  fachowe i profesjonalne jednostki patronackie, które służyć będą dodatkową pomocą. Koordynatorem realizacji projektu jest Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej” wspierane działaniami przez takie instytucje jak Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie i Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

Pora na Twoją decyzję

Żeby stać się uczniem takiej klasy, musisz już dziś wykazać się przede wszystkim   zdecydowaniem. Programem objętych jest tylko 16 szkół w całym kraju, po jednej w każdym województwie. Od września 2021 możesz być jednym z nielicznych szczęśliwców,  bo maksymalnie 15 uczniów w takiej klasie będzie miało możliwość uczenia się w tak ekskluzywnym programie.